Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) kā Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda atbildīgā iestāde izvērtējusi SIA “Rīgas ūdens” sniegto informāciju par projekta “Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 4. kārta” ietvaros noteikto mērķu un rezultatīvo rādītāju sasniegšanu. Konstatēts, ka projekta mērķis kopumā ir sasniegts.
Pēc datiem uz 2025. gada 1. februāri, kopējais iedzīvotāju skaits, kuri ir pieslēgušies vai uzsākuši pieslēgumu izveidi pilsētas tīkliem ir:
centralizētajiem ūdensapgādes tīkliem - 3498 iedzīvotāji;
centralizētajiem kanalizācijas tīkliem - 5129 iedzīvotāji.
VARAM atzinis, ka “Rīgas ūdens” veicis dažādu pasākumu kopumu, lai veicinātu iedzīvotāju pieslēgšanos centralizētajiem ūdensapgādes un kanalizācijas tīkliem šī projekta teritorijās, tostarp veicis nepārtrauktus iedzīvotāju informēšanas pasākumus, nodrošinājis līdzfinansējuma programmu ieviešanu, piedāvājis pieslēgumu projektēšanas un būvniecības pakalpojumus u.c. aktivitātes. Ir norādīta virkne objektīvu apstākļu, kas negatīvi ietekmējuši un joprojām ietekmē jaunu pieslēgumu izveidi. “Veiktās darbības kopumā vērtējamas kā pietiekamas un atbilstoši mērķētas, lai veicinātu iedzīvotāju pieslēgšanos centralizētajiem ūdensapgādes un kanalizācijas tīkliem,” teikts VARAM atzinumā.
Projekta „Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 4. kārta” ietvaros ietilpa ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu paplašināšana Mārupē (Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas robežās - Bieriņos, ietver sevī ar daļu Pleskodāles), Katlakalnā (arī daļā Ziepniekkalna un daļā Bišumuižas) un Bolderājā.
Pašlaik Rīgas dome līdz 2025. gada 31. decembrim pagarinājusi termiņu, līdz kuram nekustamo īpašumu īpašnieki, veicot dzīvojamo māju pieslēgšanu centralizētajiem inženiertīkliem, var saņemt pašvaldības līdzfinansējumu būvniecības darbu izdevumu kompensēšanai par ierīkotajiem pieslēgumiem. Plašāk šeit.
Uzziņai
Izmantojot iespēju realizēt Rīgas ūdens un apkārtējās vides projektu ar būtisku ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, “Rīgas ūdens” jau 2010. gadā uzsāka projektu „Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 4. kārta”. Tā ietvaros ietilpa ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu paplašināšana Mārupē (Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas robežās), Katlakalnā un Bolderājā, kā arī ūdens sagatavošanas stacijas Baltezerā projektēšana un izbūve. Projekta kopējais finansējuma apmērs – 57,02 miljoni eiro, no kuriem 20,62 miljoni eiro tika segti no ES Kohēzijas fonda līdzekļiem.