15 / 06 / 2023

Publicēts 2022. gada ilgtspējas pārskats

SIA “Rīgas ūdens” sagatavojis un publicējis ilgtspējas pārskatu par 2022. gadu. Šis pārskats ir nefinanšu ziņojums, kas tiek publicēts vienlaicīgi ar uzņēmuma 2022. gada revidēto finanšu pārskatu.

Ilgtspējas pārskatā sniegta informācija par uzņēmuma darbības ietekmi katrā no ilgtspējas aspektus raksturojošām komponentēm – par ekonomiskajiem, vides un sociālajiem jautājumiem. Tāpat pārskats ļauj plašākā kontekstā identificēt un ilgākā laika periodā analizēt uzņēmuma ietekmi uz tautsaimniecību, sabiedrību un vidi. Pārskatā sniegts ieskats arī uzņēmuma saimnieciskās darbības un finanšu rādītājos, nozīmīgāko projektu īstenošanā, kā arī sabiedriskajās aktivitātēs. Ilgtspējas pārskats kopā ar finanšu pārskatu, Korporatīvās pārvaldības ziņojumu un atskaiti par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu līguma izpildi kopā sniedz visaptverošu informāciju par "Rīgas ūdens" darbības rezultātiem 2022. gadā.

SIA “Rīgas ūdens” padomes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Dace Ljusa: “Tīrs dzeramais ūdens ir dzīvības, veselības un dzīves kvalitātes simbols. “Rīgas ūdens” apkalpo vairāk nekā 600 000 klientu Rīgā un arī vairākos Pierīgas novados. Mūsu sniegto pakalpojumu kvalitātes līmenis un to nepārtrauktība gan ūdensapgādē, gan notekūdeņu apsaimniekošanā ir mūsu darba mēraukla, un mūsu svarīgākais vērtētājs ir klients. “Rīgas ūdens” klientu apmierinātība ar saņemtajiem pakalpojumiem un to drošību arvien pieaug – pagājušajā gadā pozitīvs vērtējums kopā sasniedzis jau 87% (2020. gadā bija 77%), un tas ir palielinājies visos klientu segmentos: privātmājas, daudzdzīvokļu mājas un nedzīvojamās telpas.

Dace Ljusa

Pagājušajā gadā sekmīgi turpinājām īstenot “Rīgas ūdens” kapitāldaļu turētāja – Rīgas domes – doto nefinanšu uzdevumu veicināt sabiedrības izpratni par vides saudzēšanu un ūdenssaimniecības nozari, kā arī stimulēt “zaļo” domāšanu un vidi saudzējošu dzīvesveidu. Viens no soļiem bija krāna dzeramā ūdens lietošanas veicināšana, tādējādi aizstājot fasēto dzeramo ūdeni. Vairāk nekā līdz šim sadarbojāmies ar ikvienu sabiedrības grupu, lai veicinātu izpratni par vides saudzēšanu, un aicinājām cilvēkus iesaistīties vides problēmu risināšanā. Brīvpieejas dzeramā ūdens vietas jeb brīvkrāni pilsētvidē un dzeramā ūdens stacijas Rīgas skolās – tie ir pērn spertie pirmie soļi lielāku un mazāku rīdzinieku un arī galvaspilsētas viesu “sadraudzēšanai” ar pilsētas ūdeni. Nākamie soļi šī ūdens tīkla paplašināšanā ir arī pirmās mobilās dzeramā ūdens stacijas, kas tiks izvietotas pilsētvidē svētku un publisku pasākumu laikā.

Ar šiem soļiem ļoti ceram veicināt to, ka cilvēki tiešāk un ērtāk publiskajā ārtelpā saņems kvalitatīvu ūdeni un veidosies paradums regulāri padzerties un lietot krāna ūdeni, kas ir tīrs, drošs un veselīgs, turklāt satur daudz cilvēkam noderīgu minerālvielu. Tikpat svarīga ir ilgtspējīga un saudzīga mums pieejamā tīrā ūdens lietošana saimniecībā, jo ūdens ir viens no tiem resursiem, kas tiek izmantots gandrīz visur – arī ražošanā. Līdz ar to, taupot ūdeni, mēs taupām arī citus saudzējamos, derīgos un ilgtspējīgos resursus.

Dalies: